Dez Pack Kullanımı?

KİLO KONTROL PROGRAMI
Kilo kontrol programına BAŞLANGIÇ ürünü ile başlayacaksınız.
BAŞLANGIÇ ÜRÜNÜNÜN KULLANIMI VE SÜRESİ:

İlk İki Gün

200 ml. (mililitre) az yağlı (%1.5) süt ile 4 ölçüm kaşığı BAŞLANGIÇ ürünü günde 3 saat ara ile 5 defa alınacak. Bu ürün iki gün kullanılacaktır. Ayrıca bu süre içerisinde günlük 2-3 litre su içilmesi sağlıklı bir diyet için çok önemlidir.
Diyetin başarısı için ilk iki gün çok önemlidir.

ÜÇÜNCÜ GÜN
Üçüncü gün sabah 11'e kadar sabah kahvaltısı yapılacak. Kahvaltıda 2-3 dilim çavdar ekmeği, peynir (bir dilim), reçel veya bal (bir dilim ekmek ile birlikte), haşlanmış yumurta, 5 - 7 adet zeytin, sebzelerden havuç, marul, biber, domates ve salatalık yenilebilir.
Kahvaltıdan 5 saat sonra 2 nci kutuya öğle yemeği yerine başlanacaktır. Örneğin sabah saat 10.00 'da kahvaltı yaptığınızda saat 15:00'de 2 ncikutuyu öğle yemeği olarak alacaksınız.
Tekrar 5 saat sonra yani saat 20:00'de akşam yemeği yerine yine 2 nci kutuyu alacaksınız. 2 nci kutu (büyük kutu) 300ml. (mililitre) az yağlı süt (%1.5) veya yoğurt ile, iki ölçüm kaşığı DEZ PACK öğle yemeği ve akşam yemeği yerine alınacaktır. Başlangıçta büyük kutu 5 saat aralar ile 2 kez alınacaktır. Kendinizi çok aç hissederseniz domates, yeşillik, biber veya salatalık yiyebilirsiniz.
Arada rejimi bozacak yiyeceklerden özellikle sucuk, salam, çikolata, kızartmalar ve meyve ( meyvede şeker olduğu için diyet süresince meyve yememeye dikkat edilmelidir ) yağlı yiyeceklerden uzak durun. Diyetin başarılı olması size bağlıdır.

DİYETİN SONA ERMESİ
Hedeflenen kiloya 3 kilo kalıncaya kadar sadece sabahları kahvaltı yapılacak ve iki öğün DEZ PACK kullanılacaktır. Amaçlanan kiloya 3 kilo kaldıktan sonra yine en geç sabah 11'e kadar kahvaltı yapılacak. Bunun ardından 5 saat sonra normal öğle yemeği yenilecek ve akşamları sadece DEZ PACK alınacaktır.

Örneğin: 70 kilo olup 15 kilo vermek isteyen bir kişi, 12 kilo verinceye kadar, sadece kahvaltı yapacak, öğle ve akşam sadece DEZ PACK alacaktır. 12 kilo verip 58 kiloya düştükten sonra verilen kiloların yeniden alınmaması için kahvaltıdan 5 saat sonra ürün yerine öğle yemeği yenilecek DEZ PACK sadece akşam alınacaktır.
Bu uygulama istenilen kiloya varılıncaya kadar devam edecektir.
İstenilen kiloya erişince diyet ürünü kesilecektir. Diyet ürünü ile VERİLEN KİLOLARIN YENİDEN ALINMAMASI İÇİN düzenli yemek yeme alışkanlığının korunması gerekmektedir.
Özelikle sabah kahvaltılarına önem verilmesi gerekir.
Diyet süresince günde 2-3 litre su içilmelidir. Bunun yanı sıra çay, kahve, içilebilir ( meyve suyu da içilmez ). Şeker ve tansiyon hastaları doktor kontrolünde kullanabilir.
Sağlıklı ideal bir kiloya ulaşmanızı temenni eder, başarılar dileriz.


Genel Tavsiyeler
YAĞLAR
( Sıvıyağ, katıyağ, şeker, çikolata, pasta vs. ) Bunlar sadece tatverebileceği kadar alınır.
1. Örnek: Bir dilim ekmeğin üstüne ince yağ sürmek.
2. Örnek: 100 gramlık çikolatanın bir sırasını yemek (20 gram ).


PROTEİNLER: Bunlar gizli yağ olan ürünlerdir, orta şekilde yenilir. ( Peynir, balık, sosis, et vs. )
Örnek: İnce bir dilim ekmeğe ince bir dilim peynir.


KARBONHİDRATLAR: Bunlar bol bol yenilebilecek gıdalardır. ( Meyve, sebze, tahıl ürünler vs. )
DİYETE UYGUN KAHVALTI NASIL YAPILIR?

Karbonhidratlar bölümünden en az iki üç dilim siyah ince ekmek / çavdar ekmeği, istenilirse ekmeğin üzerine az yağ veya krem peynir sürülebilir. Veya dilim peynir, haşlanmış yumurta ve en önemlisi bol bol sebze ( domates, salatalık, biber, havuç, yeşillik vs... ) alınabilir.

DÜZENLİ YEMEK
Düzenli yemek, sağlıklı beslenmek kadar önemlidir.

* Klasik yemek periyotlarına ( kahvaltı, öğle ve akşam yemeği ) uymaya çalışınız.
Bu vücudunuz için en sağlıklı metotdur.

* Kahvaltınızı en geç saat 11:00'e kadar yapınız. Çünkü bu süre vücudunuzdaki metabolizma değişikliğinin etkili olduğu zaman dilimidir.

* Günde en az 2 - 3 dilim çavdar - buğday karışımı tahıllı ekmek yiyiniz.

* Tereyağını mümkün olduğu kadar az ve ince bir şekilde ekmeğinize sürünüz. Mümkünse tereyağı yerine az yağlı taze peynir veya az yağlı krem peynir kullanınız.

* Az yağlı peynir, az yağlı sucuk ve salamları tercih ediniz. Bir dilim ekmeği, bir dilim peynir veya bir dilim salam / sucuk olarak tüketiniz.

UYARI: Mümkün olduğu kadar beyaz peynir ve çok yağlı peynirleri ekmeğinizle parça halinde yememeye itina gösteriniz. Peynirleri ince dilimler halinde doğrayıp ekmeğinizin üzerine koyup tüketiniz.

* Yemeklerle sürekli olarak sebze bulundurmaya itina gösteriniz. Yemeğinizin yanında marul, havuç, biber, salatalık, domates gibi sebzeleri bulundurmanın sağlığa yararlı olduğunu asla unutmayınız.

*Yemeklerinizin yanında az yağlı yoğurt tercih ediniz.

* Meyveleri mümkün olduğu kadar öğünler ile birlikte alınız, ara öğün yerine almayınız.

Öğle yemeğini kahvaltıdan yaklaşık 5 saat sonra yemeğe çalışınız. Bu yemek periyodunu sürekli sabit tutmaya gayret gösteriniz.

* Öğle yemeğinde de mümkün olduğu kadar az yağlı yiyecekleri ve gıda maddelerini tüketmeye dikkat ediniz.

*Yemeğin ana bölümünü patates, pirinç, makarna, baklagiller, ekmek gibi doyurucu malzemelerden meydana gelmesine itina gösteriniz.

* Öğle yemeğinde tabağınızın en küçük yerine et, balık ve yumurta almalıdır. Öğün başına uzmanların tavsiye ettiği et ve balık porsiyonunun ağırlığı 250 - 300 gram arasındadır. Buna dikkat edilmesi, sağlık açısından önemlidir.

ÖNEMLİ

Az yağlı et ve balık cinslerini tercih ediniz ( tavuk ve kanatlı hayvan etlerinde, etlerin derisini yemeyiniz, böylece yağ oranını azaltmış olursunuz ).

* Sofranızda mümkün olduğu kadar fazla deniz balığı bulundurmaya çalışınız. Çünkü bu tip balıklar vücut için sağlıklı yağları içermektedir. Omega3 olarak nitelendirilen bu yağların oranizma üzerindeki çok olumlu etkileri bulunduğu unutulmamalıdır.

Akşam yemeğini öğle yemeğinden yaklaşık beş saat sonra yemeye çalışınız. Bu yemek vaktini sürekli sabit tutmaya gayret gösteriniz.

* Akşam öğünlerinde ağır ve fazla yemeyiniz.

* Çavdar buğday karışımı ekmek, sebze, salata, meyve, az yağlı peynir, az yağlı sucuk / salam ve az yağlı yoğurt gibi hoşunuza giden yemekleri tercih ediniz.

* Son yemek öğününün, yatağa girmeden 2 - 3 saat önce alınmış olmasına dikkat ediniz.

Önemli: Susuzluğunuzu gidermek için çok su, az şekerli çay veya meyve suları karışımı maden suyu ( soda ) içiniz. Günlük içecek miktarının ortalama 2 - 3 litre olmasına itina gösteriniz.

Şu konulara özel olarak dikkat ediniz:
1) Yemekten önce bir bardak su içiniz.
2) Bir öğün yemeği, 15 dakikadan az bir süre içinde bitirmeyiniz.
3) Yeme miktarında aşırıya kaçmayınız.
4) Az yağlı yiyecekleri almaya dikkat ediniz.
5) Her öğle ve akşam yemeğinde mutlaka salata bulundurmaya çalışınız.


Hareket ve Yürüyüş
1) Günlük hayatımda daha fazla hareket etmeyi nasıl sağlayabilirim?

Yapacağınız her bir dakikalık hareket çok önem taşımaktadır. Bu nedenle daha hareketli bir hayat tarzı için günlük yaşamınıza hareketlilik gerektiren işlerin adapte edilmesi gerekir. Örneğin bisiklet kullanınız veya otomobil kullanmak yerine gideceğiniz kısa mesafeli yere yürüyerek gidiniz.
Asansör yerine ( çalıştığınız işyerlerinde ve ikamet ettiğiniz apartmanlarda ) merdivenlerden çıkmayı tercih ediniz.
Düzenli olarak yürüyüşe çıkmayı kendinize adet edininiz ( Mesela öğle molasında yürüyüşe çıkabilirsiniz ). Çalışma ofisinizde mümkün olduğunca ayağa kalkınız ve dahili telefon kullanmak yerine meslektaşınıza ( veya iş arkadaşınıza ) ileteceğiniz mesajı bizzat görüşerek ulaştırınız.


2) Hareket etmek, gerçekten zayıflamakta etkili oluyor mu?

Hareket, sağlığın korunması için gıda almak kadar hayati bir önem taşır. Zayıflama programına paralel olarak spor yapmak, ideal bir refakatçi programı teşkil eder. Vücudun ayda bir kilo yağı kalıcı ve etkin bir şekilde eritebilmesi için, her gün ortalama 60 ile 90 dakika arasında düzenli olarak dayanıklılık çalışmalarının yapılması gerekir. Bu nedenle, zayıflama konusunda alınan gıdaların miktarına ve çeşidine gösterilen dikkat kadar, spor yapılmaya da özen gösterilmelidir. Hareketlilik, zayıflamayı destekleyen ve hızlandıran bir unsurdur. Hareketlilik, vücudun kaslı yapısının korumasına katkıda bulunur.

3) Bir kişi, ne kadar spor yapmalı?

İdeal spor, haftada üç kez ve her seferinde 30 - 45 dakika arasında yapılan spordur. Hiç şüphesiz, herşeyin başlangıcı zordur. Bu nedenle, başlangıçta spor yapmak için arkadaşlarınızla, yakınlarınızla ve dostlarınızla bir araya gelmeye çalışınız. Böylece spor yapmanız için dışarıdan motivasyon desteği sağlamış olursunuz. Spor faaliyetlerinizi, günlük çalışma programınının içine dahil edin.

4) Yürüyüşlerim için özel eşyalara / donanımlara ihtiyacım var mı?

İyi bir yürüyüş ayakkabısı oldukça önemlidir. Yürüyüş için yapılan sporun niteliğine uygun ve sizin rahat edebileceğiniz bir ayakkabı tavsiye edilir. Yürüyüş ayakkabısının küçük olmamasına dikkat ediniz. Böylece hem ayağın ayakkabı içinde rahat hareket etmesi sağlanır hem de yürüyüş esnasında ayakların yaralanıp yürüyüş yapması engellenemez. Yürüyüş yaparken giyilecek elbiselerin cinsi ve özellikleri de önemlidir. Mümkün olduğu kadar vücudunuzu serin tutacak ve sıcaktan koruyacak hafif bir elbise giymeye çalışınız.

5) Yürüyüş esnasında da ısınma hareketlerinin yapılması gerekli mi?

Evet. Isınma ve esneme hareketleri mutlaka yapılmalıdır. Yürüyüş programlarının öncesi ve sonrasında esneme çalışmaları ile vücut kasları, üzerlerine gelecek yüke hazırlanmış olurlar. Yürüyüş ile kısalmaya meyil eden kasların yeniden günlük hareketlere yönelmesi sağlanmaktadır.

5) Yürüyüş esnasında da ısınma hareketlerinin yapılması gerekli mi?

Evet. Isınma ve esneme hareketleri mutlaka yapılmalıdır. Yürüyüş programlarının öncesi ve sonrasında esneme çalışmaları ile vücut kasları, üzerlerine gelecek yüke hazırlanmış olurlar. Yürüyüş ile kısalmaya meyil eden kasların yeniden günlük hareketlere yönelmesi sağlanmaktadır.

 

Adınız Soyadınız :
Telefon Numaranız :